sobota, 30 kwietnia 2011

WARSZTATY AGENCJI 5 O'CLOCK - nowy termin i opis

Warsztaty odbędą się we wrześniu.
Będzie to bardzo praktyczna wiedza, pochodząca wprost od praktyka; więcej o właścicielu Agencji 5 O'CLOCK, Panu Andrzeju Mańce w poście o wykładzie z edukacji medialnej.

Uczestnicy projektu będą zdobywać wiedzę i umiejętności z przedstawionych przez Pana Andrzeja poniżej obszarów. Będziemy pracować na konkretnym filmie o naszym projekcie!

1. Sztuka filmowa, czyli co musisz wiedzieć o filmie, aby przygotować dobre wideo w Internecie - Podstawy wiedzy o filmie. Dzięki świadomości o możliwościach mediów audiowizualnych słuchacze łatwiej stworzą autorskie, krótkie formy filmowe odpowiadające celom projektu
2. Marketing i PR, sztuka uwodzenia, czyli o specyfice tworzenia dzieł audiowizualnych w internetowej komunikacji marketingowej, informacyjnej i PR. Umiejętność myślenia w kategoriach marketingu w przygotowaniu materiałów audiowizualnych pozwala zrozumieć wszechstronne aspekty współczesnej komunikacji medialnej
3. Potęga Internetu, czyli jakie możliwości stwarzają filmowcom i marketingowcom media internetowe. Dostarczenie praktycznej i użytecznej wiedzy o takich gatunkach Internetu, które są najskuteczniejsze w osiąganiu celów komunikacyjnych
4. Sztuka słowa w filmie, Jaka jest rola i rodzaje słowa w dziełach audiowizualnych
5. Sztuka obrazu w filmie - Jak myśleć i opowiadać za pomocą obrazu
6. Sztuka dźwięku i muzyki w filmie - Co daje wrażliwości i wyobraźnia muzyczna w produkcji audiowizualnej najpotężniejszej formie komunikacji marketingowej, czyli Internet Video Marketing
7. Dlaczego Internet Video Marketing jest potencjalnie najpotężniejszym sposobem współczesnej komunikacji medialnej

WARSZTATY FUNDACJI NOWE MEDIA - UMIEJĘTNOŚCI DZIENNIKARSKIE I PROMOCJA ORGANIZACJI W SIECI

Zapraszamy uczestników projektu do udziału w 2 warsztatach Fundacji Nowe Media:

1. Warsztaty umiejętności dziennikarskich i nauka narzędzia internetowego QMAM(opis ze strony Fundacji: www.fundacjanowemedia.org)

Czas trwania: 2 dni, w sumie 11 godzin

Termin: trzeci lub czwarty tydzień maja, będzie wiadomo na początku maja

Opis szkolenia: Uczestnicy warsztatu poznają metody i narzędzia przydatne w pracy nad szkolnymi i młodzieżowymi mediami, co trzeba wiedzieć o prawie autorskim, jak korzystać z nowoczesnych narzędzi technologiczno-komunikacyjnych. Na warsztatach zostanie także zaprezentowana prosta w obsłudze platforma multimedialna mam.media.pl Witryna ta pozwala młodzieży na założenie własnej redakcji oraz na edycję, skład i publikację internetowej gazetki, czyli Qmama. Multimedialne Qmamy stworzone przez uczestników naszego programu są publikowane w Internecie, z możliwością wydruku na papierze w formie tradycyjnej gazety lub PDF-owej wersji off-line. Korzystanie z witryny mam.media.pl jest bezpłatne.

Cele:
• Uczestnicy uświadomią sobie znaczenie wyrażania swojego zdania („Masz Wybór Masz Znaczenie”)
• Zastanowią się nad rolą dziennikarza i pogłębią wiedzę na temat redakcji gazety
• Zainspirują się jak poszukiwać tematu i na jakie tematy się decydować
• Poznają strukturę tekstu oraz skupią się nad znaczeniem lidu i zasadami jego tworzenia
• Uporządkują i pogłębią wiedzę na temat poszczególnych gatunków dziennikarskich
• Zastanowią się nad znaczeniem etyki w zawodzie dziennikarza
•Poznają narzędzie jakim jest Qmam, nauczą się nim posługiwać i stworzą własnego próbnego Qmama • Będą potrafili wskazać różnice pomiędzy dziennikarstwem prasowym a internetowym
• Zainspirują i zmotywują się do działania

Stosowane metody pracy podczas warsztatu:
Zajęcia prowadzone są metodami warsztatowymi i wymagają aktywności uczestników. Dyskusje, symulacje, praca w zespołach, grupach i parach, prezentacje, wymiana doświadczeń - to tylko wybrane elementy warsztatów, które przybliżają zagadnienia związane z prowadzeniem medialnego projektu.

2. Warsztaty - współpraca z mediami w praktyce: szkolenie z relacji z mediami i umiejętności posługiwania się narzędziami nowych mediów w praktyce

Termin: trzeci lub czwarty tydzień maja będzie wiadomo na początku maja

Czas trwania: 6 godzin

Fundacja Nowe Media zaprasza organizacje pozarządowe, samorządy, szkoły i wszystkie zainteresowane instytucje na szkolenia z umiejętności budowania relacji z mediami i korzystania z nowoczesnych technologii w PR.

Cele:
* zdobycie wiedzy na temat współpracy z mediami
* praktyczny trening zdobytej wiedzy
* nauka narzędzia Qmam – multimedialnej
e-gazety przydatnej w działaniach PR


Efekty:
* profesjonalne reprezentowanie organizacji w mediach i na forum publicznym
* znajomość najskuteczniejszych metod współpracy z mediami
* świadome kształtowanie własnego wizerunku w mediach
* znajomość technik udzielania wypowiedzi, w tym wystąpień przed kamerą
* znajomość narzędzi przydatnych w relacjach z mediami

W programie:
* relacje z mediami
* specyfika funkcjonowania mediów
* przygotowywanie informacji prasowej
* konferencje i briefingi prasowe, bazy danych mediów – jak przygotowywać
* formy udzielania wypowiedzi do mediów
* zasady udzielania wywiadów (radio, TV, prasa)
* konflikty i trudności przy współpracy z mediami
Przygotowanie programu każdego szkolenia poprzedza szczegółowe badanie potrzeb klienta

Forma szkolenia:
* ćwiczenia praktyczne: gry, symulacje
* praca indywidualna i w grupach

Trenerzy:
* dziennikarze, pracownicy mediów z dużym doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń dla młodzieży dorosłych

PIERWSZE WARSZTATY ZAKOŃCZONE - cała relacja !!!

Poniżej relacja z warsztatów.
W Parku Jana Pawła II i w okolicach MOKu na Norwida można poczytać komunikaty, które uczestnicy warsztatów zostawili mieszkańcom miasta.

Można też zobaczyć relację z warsztatów na profilu facebookowym Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki - jeśli się ich FB-polubi:) : http://www.facebook.com/photo.php?fbid=193175084042915&set=a.151640694863021.30345.100000512743507&type=1#!/media/set/fbx/?set=a.213992551964143.68375.100000601980869

27 kwietnia 2011 -  Fotografia- czym jest, czym się wydaje

Uczestnicy warsztatów patrzą na fotografie zebrane przez Pawła Kulę i Marię Stafyniak na targowiskach staroci, w antykwariatach, także na śmietnikach. Czy potrafią zgadnąć, które z nich są najstarsze? Jakie słowa kojarzą się z fotografią?

Ze słów opisujących fotografię każdy wybrał jedno i poszedł szukać miejsc, obiektów i widoków, które są dla niego przykładem takiego właśnie rozumienia, a raczej odczuwania fotografii. Słowa, które według nas opisują fotografię wkrótce pojawią się na blogu.










28 kwietnia 2011 - Moje miasto mówi mi....
Dzień drugi - do 8 zdjęć Legionowa dodawaliśmy napisy z listy aforyzmów, złotych myśli zebranych przez Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki. Każdy miał inne skojarzenia miejsca ze słowami. Wyszła z tego poetycka mapa miasta: refleksyjna i ironiczna.









29 kwietnia 2011 -  My komunikujemy naszemu miastu
Tego dnia wyszliśmy w plener i malowaliśmy na chodnikach to, co chcieliśmy zakomunikować naszemu miastu.










Na zakończenie obejrzeliśmy film "Delikatnie nas zabijają" o obrazie kobiety przedstawianej w reklamach. Film rozpowszechniany w świecie przez Media Education Foundation został przygotowany dla polskich odbiorców przez  Fundację Autonomia i Stowarzyszenie Kobiet Konsola.
Przypomnieliśmy sobie uwagi, zdania, które wryły nam się w pamięć wbijając przy okazji w stereotyp dziewczynki i chłopca. Nie było to przyjemne...
I tak dziewczynki słyszą między innymi: "Nie bądź egoistka, złość piękności szkodzi,bądź grzeczna, cicho siedź, kobiety są do rodzenia dzieci, dziewczynie tak nie wypada."
Zaś chłopcy: "Nie maż się, chłopaki nie płaczą, musisz to wytrzymać, nie baw się lalkami, jesteś głową rodziny." 











piątek, 29 kwietnia 2011

PIERWSZE ZADANIOWE SPOTKANIE GRUPY UCZESTNIKÓW 10 MAJA O 10.00 W MOKu na NORWIDA

Już czas rozpocząć pracę nad stroną internetową projektu (po pierwsze wykupić domenę ale przedtem WYBRAĆ NAZWĘ projektu), wybrać redaktora pierwszego Qmama (warsztaty umiejętności obsługi Qmama w 3 tygodniu maja), zacząć zbierać materiały do pierwszego wydania Qmama, zacząć zbierać fundusze na grudniową konferencję, zorganizować działania wokół tego, co odbyło się podczas warsztatów Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki i parę innych rzeczy.

WYKŁAD O EDUKACJI MEDIALNEJ 13 maja, piątek, 9.30, Sala Widowiskowa Ratusz

Wykład o edukacji medialnej odbędzie się 13 maja o 9.30 w sali widowiskowej Ratusza.

Wykład wygłosi zwyczajnie i zarazem multimedialnie Pan Andrzej Mańka, producent i reżyser filmowy, filmoznawca i medioznawca. Wykład Pana Andrzeja pozwoli nam poznać 10 powodów dla których edukacja medialna powinna stać się jak najszybciej powszechna i stosowana. Między innymi dowiemy się jak uniknąć pożarcia przez szarańczę informacyjną, jak odmrugać oku Wielkiego Brata oraz jak odbarbić dziewczynki i jak pokazać odwagę cywilizacyjną chłopcom.

Andrzej Mańka łączy wykształcenie medioznawcze z wieloletnią praktyką funkcjonowania w mediach. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorem pierwszej w Polsce pracy magisterskiej o filmie i mediach reklamowych (1994). Był m. in. autorem programów i dziennikarzem w TVP Lublin i TVP Kraków, producentem i kierownikiem produkcji w TVN, dyrektorem marketingu w Gutek Film, szefem marketingu w Best MP Agency, dyrektorem PR i multimediów w e-Profitsystem i FTS – firm szkoleniowych zajmujących się edukacją finansową, biznesową i komunikacją multimedialną. Jest autorem i producentem 70 filmów reklamowych, reportaży i dokumentów oraz programów TV.

W 2008 był gościem specjalnym na St. Patrick Day Film Festival w Londynie, gdzie otrzymał wyróżnienie za reportaże o irlandzkich eventach w Polsce. Autor kilkudziesięciu publikacji o filmie, mediach, reklamie i Internecie. Przygotowuje książkę o Public Relations. W maju 2011 roku zostanie wydany nakładem wydawnictwa Złotych Myśli jego poradnik o edukacji finansowej „Bogaty Polak, biedny Polak” (książka, ebook i audiobook).

Jest właścicielem 5 O’CLOCK Multimedia Agency, www.5oclock.pl

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów, animatorów kultury, pracowników bibliotek i wszystkich zainteresowanych edukacją medialną na wykład.

NAPISALI O NAS i pokazali w LTV

1. Na stronie Urzędu Miasta: http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci;kategoria-wszystkie;id-2823
2. Na profilu Facebooka Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=193175084042915&set=a.151640694863021.30345.100000512743507&type=1#!/media/set/fbx/?set=a.213992551964143.68375.100000601980869
3. http://miejscowa.pl/images/stories/video/LTV%206.5.2011/WYDARZ_WARSZTATY_MULTIMEDIALNE.wmv

wtorek, 19 kwietnia 2011

27-29 KWIETNIA - WARSZTATY STOWARZYSZENIA OSWAJANIE SZTUKI

Uczestników projektu zapraszamy na pierwsze warsztaty!!!
Warsztaty mają na celu zintegrowanie naszego zespołu, pobudzenie wyobraźni i rozłożenie na czynniki pierwsze niektórych mediów. Tak, abyśmy po tych warsztatach nie mieli oporów w tworzeniu własnych przekazów medialnych, żebyśmy kreatywnie myśleli o edukacji medialnej. No i wymyślili nazwę projektu: www.nazwaprojektu???.pl

Warsztaty odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury na Norwida 10 w sali widowiskowej w następujących dniach i godzinach:
1. Środa 27 kwietnia: 12.00-15.00
2. Czwartek 28 kwietnia: 9.00-13.00
3. Piątek 29 kwietnia: 9.00-13.00 (dla gimnazjalistów i tych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie mogą przyjść po południu) lub 14.30-18.00 w MOKU na Targowej (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych)

Poniżej krótki opis zajęć Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki (UWAGA! Kolejność opisów nie jest kolejnością zajęć)

Od dokumentacji do kreacji - reklama, propaganda, perswazja obrazu
Co to jest zdjęcie "artystyczne"? Co zmieniło się od XIX wieku i jak inne dziedziny sztuki wpływały na obrazowanie fotograficzne? Ile obrazów zmieści się pomiędzy rzeczywistością a wyobraźnią? Czy fotografia jest medium prawdomównym - kogo naprawdę widzę na zdjęciu oglądając swój fotograficzny wizerunek? Jak obraz potrafi przemycić pewne archetypy do naszych umysłów? Odwołując się do istniejących strategii estetycznych spróbujemy przy pomocy prostych ćwiczeń z obrazem zaproponować alternatywne spojrzenie na fotograficzne przedstawienia.

Miejskie podchody - nazywanie miejsc, komunikaty wizualne w przestrzeni miejskiej
Czy zastanawiałeś/zastanawiałaś się skąd wzięły się wzory znaków drogowych? Dlaczego na wysokich kominach są czerwone paski? Czym różni się wiersz napisany w pamiętniku od wiersza napisanego na parkingu lub fasadzie opery? Dlaczego w mieście jest tak dużo bilbordów? Czy rysując wokół siebie okrąg można ochronić się przed napadem rabusiów? Warsztaty dotyczą podstawowych sposobów formułowania komunikatów przy pomocy znaku oraz strategii redefiniowania przestrzeni miejskiej przy pomocy wizualnych przekazów.

Ciąg dalszy nastąpi - to be continued...

Dlaczego jedne utwory filmowe zdają się być ciekawe a inne powodują znudzenie? Co sprawia, że jesteśmy w stanie przewidzieć zakończenie filmu? Punktem wyjście do rozważań na temat struktury i formy filmu będą metody opowiadania o bohaterach, użycie następstwa zdarzeń, zachodzące na siebie zdarzenia w odrębnych, nie związanych ze sobą scenach, demistyfikacja iluzji opowieści -
"ucieczka" z filmu. Warsztaty będą stanowić też próbę szukania relacji - obraz – sekwencja obrazów- umysł patrzącego - obrazy wytworzone przez umysł.
Przy pomocy kadrów z wybranych filmów stworzymy sekwencje fabularne przedzielone typowymi dialogami - powstająca w ten sposób "taśma" to nowa opowieść, narracja wykreowana z dostępnych elementów konwencji.

środa, 13 kwietnia 2011

18 KWIETNIA ODBYŁO SIĘ PIERWSZE SPOTKANIE ORGANIZACYJNE PROJEKTU

18 kwietnia 2011 r, w poniedziałek o godzinie 13.40 na stołówce Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne projektu edukacji medialnej.

W spotkaniu udział wzięli:
1) uczniowie z klasy 1a Gimnazjum nr 3 wraz z Panią Dyrektor Joanną Bieńko;
2) uczniowie z klasy 1d Liceum przy Konopnickiej;
3) uczniowie z klasy 2t Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na Targowej
wraz z Panią Joanną Bernat
4) uczniowie z klas 1b i 2f Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2
5) Pan Andrzej Mańka, który w projekcie wygłosi wykład o edukacji medialnej oraz poprowadzi warsztaty praktyczne (więcej o warsztatach wkrótce na blogu).

W oddzielnym poście będzie informacja o zezwoleniu rodziców na Wasz udział w projekcie.

wtorek, 12 kwietnia 2011

JAK ZOSTAĆ NAUCZYCIELEM NAUCZYCIELI

Czy chcesz zostać nauczycielem swoich nauczycieli?
Czy chcesz nauczyć się jak planować kampanię medialną własnego przedsięwzięcia?
Czy chcesz nauczyć się organizować konferencję ?
Czy chcesz wiedzieć o co chodzi z reklamą w Internecie?
Czy chcesz nabyć inne umiejętności korzystania z mediów w środowisku cyfrowym?
Czy chcesz dowiedzieć się co to w ogóle jest edukacja medialna?
Czy lubisz się dobrze bawić?
Czy lubisz kreatywnie myśleć tak, aż Cię własne pomysły elektryzują?
Czy chciałbyś zostać młodszym specjalistą od nowych technologii?

jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to nasz projekt jest dla Ciebie!

A CO DOSTANĘ ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE?

Uczestnictwo w naszym projekcie edukacji medialnej to:
- nabycie umiejętności dziennikarskich
- nabycie umiejętności efektywnego korzystania z mediów
- nabycie umiejętności pracy w zespole: komunikacji, rozwiązywania konfliktów
- praca nad realnym projektem i osiągnięcie poprzez swoją pracę realnego celu
- nauka poprzez praktykę
- samodzielne działanie w realnym świecie mediów
- decydowanie o tym jak będzie wyglądała strona projektu
- decydowanie o tym co będzie publikowane w QMAMie, internetowej gazetce
- poznanie osób z innych szkół
- bycie nauczycielem i partnerem dla dorosłych

A oto co spowodowało zgłoszenie innych uczestników projektu:
- chęć nauki czegoś innego, nowego
- chęć uzyskania nowych doświadczeń
- zainteresowanie informatyką
- chęć poznania nowych ludzi
- chęć stworzenia czegoś ciekawego co zainteresuje innych
- plusy u nauczycieli z powodu robienia czegoś poza lekcjami
- i często dzięki temu dobre oceny "za nic"

poniedziałek, 11 kwietnia 2011

cz. 3 z 5/Adresaci Projektu/Projekt Edukacji Medialnej Legionowo

    I.            Adresaci projektu: 

  1. 1.    Grupa adresatów bezpośrednich, tzw. liderzy  ok. 20 uczniów z legionowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
  1. 2.    Grupa adresatów bezpośrednich:  co najmniej  36 dzieci ze szkół i przedszkoli Legionowa dla których zostaną  przeprowadzone warsztaty pokonkursowe dotyczące edukacji medialnej.
  1. 3.    Grupa adresatów bezpośrednich: kadra nauczycielska Legionowa zainteresowana edukacją medialną i uczestnicząca w nim na przykład poprzez udział w wykładzie o edukacji medialnej i poprzez konsultację metod edukacji medialnej. Liczymy na ok. 5-7 osób żywo zainteresowanych tematem i gotowych włączyć się do działania na rzecz projektu.
  1. 4.    Grupa adresatów pośrednich: osoby ze społeczności legionowskiej. Liczba trudna do zidentyfikowania. Mamy tu na myśli wszystkich do których warto dotrzeć, ale celem projektu nie jest bezpośrednio dotarcie do nich. A warto z tematem edukacji medialnej dotrzeć do rodziców,  właścicieli i pracowników mediów, właścicieli zakładów fotograficznych, właścicieli sklepów ze sprzętem RTV, firm produkujących sprzęt RTV (to dla sponsorowania sprzętu potrzebnego do realizacji edukacji medialnej w przyszłości).

sobota, 9 kwietnia 2011

ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

Zgłoszenia można dokonać mailem na adres: krzewienie.edukacji.medialnej@gmail.com.
Zapraszamy uczniów legionowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Lista miejsc ograniczona - nie możemy przyjąć więcej niż dwadzieścia kilka osób.
W zgłoszeniu trzeba napisać dane podstawowe: Imię i nazwisko, klasa i szkoła.
Zgłoszenia zamykamy podczas warsztatów Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki w dniach 27-29 kwietnia.
Gdyby jednak komuś projekt spodobał się już w trakcie trwania - niech do nas napisze. Może się okazać, że go potrzebujemy!

środa, 6 kwietnia 2011

cz. 5 z 5/Rezultaty Projektu/Projekt Edukacji Medialnej Legionowo

            Stowarzyszenie widzi następujące, trwałe i mierzalne, rezultaty projektu:
  •  Zredagowany Qmam i strona internetowa projektu wraz z fotografiami, filmami i innymi efektami pracy dziennikarskiej
  • Scenariusze zajęć z edukacji medialnej z konkursu dostępne na stronie internetowej projektu
  • Model partnerskiej współpracy z młodzieżą, opisany w kronice  projektu przez wolontariuszy Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Medialnej GAUDA.
  •  Identyfikacja kierunków edukacji medialnej w Legionowie w przyszłości na podstawie ewaluacji warsztatów w połączeniu z wynikami ankiety
  • Prezentacja obejmująca efekty pracy podczas warsztatów, które zostaną zaprezentowane na stronie projektu, informacje o projekcie będą przekazane wszystkim szkołom w Legionowie i powiecie legionowskim, tak aby w przyszłości móc kontynuować działania w zakresie edukacji medialnej
  • Zwrócenie uwagi  i rozbudzenie zainteresowania mieszkańców Legionowa tematyką edukacji medialnej dzieci i młodzieży
  • Wprowadzenie i rozpowszechnienie różnych metod edukacji medialnej w placówkach oświatowych
  • Wprowadzenie adresatów projektu z przedszkoli i szkół podstawowych do tematyki edukacji medialnej i zapoznanie się przez nich z zagadnieniami i pojęciami z zakresu edukacji medialnej
  • Nabycie przez adresatów projektu z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, przydatnych umiejętności korzystania z mediów  i tworzenia mediów w środowisku cyfrowym
  • Przygotowanie gruntu do zorganizowania w Legionowie Ogólnopolskiego Festiwalu Edukacji Medialnej

cz. 4 z 5/Harmonogram Projektu/Projekt Edukacji Medialnej Legionowo

Harmonogram projektu edukacji medialnej
18.04.2011  
Spotkanie z bezpośrednimi adresatami projektu 20 (dwudziestoma) uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Legionowa w celu ustalenia szczegółów projektu (wybór nazwy strony projektu,  harmonogram, podział zadań).

27-28.04.2011
Warsztaty Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego Oswajanie Sztuki www.oswajaniesztuki.blogspot.com przeznaczone dla 20 uczniów z legionowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dotyczące miejsca mediów w społeczności lokalnej

Do 30.04.2011
Rozesłanie informacji o projekcie do przedszkoli i szkół w Legionowie wraz z ankietą dotyczącą edukacji medialnej i ścieżki edukacji czytelniczej i medialnej. Część ankiety przeznaczona dla kadry nauczycielskiej, część dla uczniów, przedszkolaków i ich rodziców.


Początek maja 2011
Wykład propagujący ideę edukacji medialnej przeprowadzony przez Andrzeja Mańkę z 5 O’CLOCK Multimedia Agency dla bezpośrednich adresatów projektu i dla szerszego grona odbiorców.

Maj-czerwiec 2011
Warsztaty Fundacji Nowe Media. Wybór warsztatów z bogatej oferty Fundacji www.fundacjanowemedia.org
nastąpi pod koniec kwietnia.

Czerwiec-Sierpień 2011
Ogłoszenie  i wypromowanie konkursu dotyczącego metod edukacji medialnej na stronie projektu.

Październik-Grudzień 2011
Przeprowadzenie zajęć z edukacji medialnej metodami nagrodzonymi w konkursie w szkołach i przedszkolach Legionowa.

Grudzień 2011
Podsumowanie projektu: konferencja sponsorowana przez sponsorów znalezionych przez adresatów-liderów projektu (tu: młodych fundraiserów) i zorganizowana przez adresatów-liderów projektu występujących tu w roli działu PR projektu. 


Maj-Grudzień 2011
Redakcja i promocja narzędzia internetowego Fundacji Nowe Media Qmam czyli gazetki internetowej redagowanej przez adresatów-liderów oraz strony internetowej projektu . Nabycie umiejętności wykorzystywania mediów do promocji lokalnej i globalnej oraz korzystania z mediów do tworzenia własnych przekazów medialnych. Praca własna adresatów pod opieką wolontariuszy ze Stowarzyszenia GAUDA, konsultantów z Fundacji Nowe Media (Internet, PR, dziennikarstwo, prawa autorskie) i Agencji 5 O’CLOCK www.5oclock.pl (filmowanie, fotografia, promocja w internecie)

cz. 2 z 5/Opis projektu/Projekt Edukacji Medialnej Legionowo

                              Opis projektu
Stowarzyszenie nazywa nabycie umiejętności korzystania z mediów w środowisku cyfrowym edukacją medialną i uważa, że jest to edukacja przyszłości. Stowarzyszenie chce wprowadzić zagadnienie edukacji medialnej do dyskursu publicznego w Legionowie w celu znalezienia najlepszych istniejących i stworzenia nowych rozwiązań edukacji medialnej i rozpowszechnienia ich w gminie Legionowo i powiecie legionowskim.



Projekt będzie miał charakter meta projektu czyli projektu o projekcie, co zdaniem Stowarzyszenia zmaksymalizuje zainteresowanie społeczności legionowskiej zagadnieniem edukacji medialnej. Chodzi o to, aby  grupa adresatów-liderów (opis grupy w części II) przeprowadziła w środowisku legionowskim promocję edukacji medialnej ucząc się przy tym o tym jak wykorzystać media do promocji i jak tworzyć własne przekazy medialne. Bezpośrednimi odbiorcami będzie ta grupa ale z projektu będą mogli  skorzystać wszyscy, którzy się z nim zetkną. Zadaniem grupy będzie zainteresowanie edukacją medialną jak największej liczby osób poprzez wykorzystanie narzędzi takich, jakie oferują współczesne media cyfrowe i rynek lokalny. Grupa adresatów-liderów będzie promować gazetkę internetową Qmam poświęconą mediom widzianym przez młodych ludzi;  stronę internetową projektu, konkurs dotyczący metod edukacji medialnej.  Projekt ma charakter meta projektu także dlatego, że uczestnicząca w nim grupa adresatów-liderów będzie miała istotny wpływ na jego ostateczny kształt. 

cz. 1 z 5/Projekt Edukacji Medialnej Legionowo

Projekt Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Medialnej GAUDA otrzymał w dniu 25 marca 2011 dotację Prezydenta Miasta Legionowa w konkursie na realizację zadania publicznego z zakresu nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania pt.
Nabycie umiejętności korzystania z mediów w środowisku cyfrowym przez dzieci i młodzież uczęszczające do szkół i przedszkoli na terenie Legionowa.”
Oferta Stowarzyszenia została złożona na podstawie przepisów działu II rozdziału 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.